שיעור פרטי בצרפתית ב-2 בלילה: כל האפשרויות ללימוד שפה באינטרנט

שיעור פרטי בצרפתית ב-2 בלילה: כל האפשרויות ללימוד שפה באינטרנט | One Hour Translation

"לימוד שפה בעזרת מורה פרטי היא דרך מצוינת, אבל המגבלות שלה ברורות: לאנשי עסקים שנמצאים בדרכים, לדוגמה, קשה להתחייב. השיעורים גם מאוד יקרים", אומר ירון קאופמן, סמנכ"ל שיווק של One Hour Translation ישראל, רשת שמספקת שירותי תרגום, ומוסיף כי "צורת הלימוד של פנים מול פנים היא מן הסתם יותר נעימה: המורה קולט את החולשות והחוזקות של התלמיד ומתקדם בהתאם. ברור שאתר אינטרנט שהוא בעצם אלגוריתם לא חש את האדם, אבל יש כמה אתרים מצוינים שיכולים להעניק תחליף הולם".

קאופמן מסביר כי על אף שלימוד שפה באמצעות האינטרנט אינו מעניק כלים שיאפשרו לדעת את השפה ברמת שפת אם, הוא מספיק כדי להתמצא ולנהל שיחה בשפה הנלמדת. "כיום יש אתרי אינטרנט בעלי אמצעים המדמים לימוד אישי פנים אל פנים, שחלקם מעניקים אפשרות למורה פרטי שנמצא אונליין. כבר נמצא שאתרים שיש בהם ממד של קשר אנושי עם המורה עובדים הכי טוב. כך למשל, ילדים שהוריהם בשליחות מקבלים שיעורים פרטיים בעברית אונליין כדי לתחזק את השפה, שלא תישכח. אתרים אחרים נותנים קורסים ללימוד עצמי ואפשרות לתקשר עם דוברי השפה בכל העולם. אלה אתרי פרימיום ‏(freemium)‏, שהשירות הבסיסי בהם ניתן בחינם אך שדרוג מותנה בתשלום.

"האתרים הטובים ביותר הם אלה שמשלבים כמה שיותר אפשרויות לימוד: החל בשיעורים ללמידה עצמית, דרך משחקים ללימוד השפה וכלה במורים פרטיים שעומדים לרשות הלומד אונליין. אתרים אלה הם לרוב יקרים יותר".

 

לכבתה המלאה בדהמרקר צרכנות